Petek Temizleme

 

 

Petek Temizliği

Petek temizliği nedir, nelere dikkat edilir?

Petek temizliği dikkat edilmesi gereken konularından başında gelir. Özellikle son zamanlarda sobalı kullanımın yerini doğalgaza bırakmasının ardından zaman zaman peteklerle ilgili sıkıntılar da meydana gelmektedir. Siz peteğinizin evinizi ısıtmasını beklerken bir de bakmışsınız ki ortalıkta ısı namına hiçbir şey yok. İşte böyle durumlarda petek temizliğine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Öncelikle petek temizliği hakkında dikkat edilmesi gerekenlere vurgu yapalım;

Öncelikle bilinmelidir ki, kullanılan şebeke suyunun ardından peteklerde kireçlenme olabilir. Böyle durumlarda ise kullanılan suyun miktarını bilmek gerekir.

Petek temizliği konusunda kaliteli bir hizmet almanız gerekmektedir. Bunlardan birkaçı ise öncelikle uygun cihazlarla çalışabilmektedir. Sizlere sunacağımız profesyonel cihazlar ile petek temizliğinizde kaliteyi fark edeceksiniz.

Çift yönlü yıkama yapan özel makineler ve Nano Clean Kombi gibi petek içlerinde etkin temizlik sağlayan özel ilaçlarla “peteklerinizi sökmeden” temizlemekte, bu gibi problemlerle hiç karşılaşmamanızı sağlamaktayız.

Püf nokta;

Doğalgaz faturaları petek temizliğinin ardından ciddi oranda düşebilmektedir.

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır?

Malumunuz kış geldi ve petekleri sonuna kadar açma vakti geldi. Haliyle peteklerde hava dolumu vatandaşların canını sıkmaya başladı. Sizler de birkaç yöntem ile rahatlıkla peteğinizde havanızın olup olmadığını açıklayacağız.

Radyatörlerinizde hava olduğunu anlamak istiyorsanız radyatörün üstünde elinizi gezdirin ve peteğin üst kısmında soğukluk varsa üst sol kenarı sıcakken sağ kenarı soğuksa veya tam tersi de olabilir eğer böyle bir durum gördüyseniz o petekte hava var demektir.