18 Ocak 2016

Yorumlar

0
 Ocak 18, 2016
 0

Kombi petekleri ısıtmıyorsa tam olarak doğru adrestesiniz. Kış aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda devreye kombiler girer. Kış aylarının şiddetli geçmesiyle birlikte evimizde ısınmak isteriz. Ama işler hiç de iyi gitmeyebilir. Yüksek doğalgaz faturaları ödediğimiz halde peteklerimiz ısıtmıyorsa bunun birçok sorunu olabilir.  Sizlere faydalı olabilmek için kombi petekleri suyu ısıtmıyor sorunu ve çözümlerini araştırdık.

Öncelikle ele almak gerekirse peteklerin tamamının yanı sıra bazı bölgeleri de ısıtmayabilir. Alt kısımları sıcak olabilirken, üst kısımları soğuk veya tam tersi bir durum da olabilir. Bunun en büyük nedeni uzun yıllardır kullanılan ancak düzenli bir şekilde bakımı yapılan kombi tesisatlarıdır. Sizler en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda petek temizliğini yapmazsanız yüksek doğalgaz faturaları ödediğiniz halde ısınamazsınız.

Yüksek doğalgaz faturaları ödediğiniz halde ısınamıyormusunuz…Peteklerinizi özel basınçlı cihazla temizleterek %30 doğalgaz tasarrufu sağlayın ve daha çok ısının … Kirlenmiş paslı su ısınmanızı engeller ve kombinize zarar verirKombi filtre bakımları ve özel cihazla petek temizliği sadece 25 tlİstanbul'un her bölgesine servisimiz vardır …İrtibat : 0536 517 05 05 – 0542 453 01 43

Posted by Ehil PETEK Temizleme Istanbul on 5 Ocak 2016 Salı

Şimdi gelelim sorunlara ve alternatif çözümlere…

Kombi petekleri suyu ısıtmıyor ve kombilerinizden yeterli verimi alamıyorsanız peteklerinizde hava dolaşımı olabilir. Bu durumda ise yeterli sıcaklık dolaşımı sağlanamaz. Yapmanız gereken ilk işlem kurulum aşamasındaki havanın öncelikle alınmasıdır. Bu sorun en çok yaygın olan sorundur. Çoğu kimse bunu başka yöntemlerle çözebilirken, bazıları da bizim gibi usta isimlere ihtiyaç duyabilir. Sizlere tavsiyemiz eğer petekleriniz suyu ısıtmıyorsa profesyonel bir hizmet almanızdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise sistemin içerisinde oluşan su basından kaynaklanan sorunlar. Genel olarak kombilerin üzerinde dikkat edilmesi gereken azami bir numara vardır. Bununla birlikte su basıncının zaman zaman değişkenlik gösterdiğinin unutulmaması gerekir. Kombi üreticinizle iletişime geçerek azami numara hakkında bilgi alabilir ve su basıncını kontrol edebilirsiniz. Su basıncı tavsiye edilen numaranın altındaysa su ilavesi yapılması gerekir. Eğer bu sorunu da çözemezsiniz bizimle iletişim sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

Kombi petekleri ısıtmıyorsa oluşabilecek sorunlardan bir tanesi de peteğin içinde oluşan tortulardır. Tıp ki bir çamaşır makinesinde oluşan su döngüsünden ötürü oluşan kireçlenme peteklerde de görülür. Suyunuzun kalitesi, temizliği ne kadar iyi olursa olsun, peteklerinizin içerisinde zamanla tortular ve kireçlenmeler meydana gelebilir. Bu ise sizlere sadece para kaybı yaşatacaktır. Kireçlenme ve tortular nedeniyle petekleriniz arasında hava basıncı gerçekleşmeyecek ve kombi petekleri ısıtmayacaktır.

Petek temizlemede artık yeni nesil teknolojik ürünler kullanılmaktadır. Eskiden kullanılan ilkel yöntemler yerine petek temizleme, su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti işlemleri artık gelişmiş makinelerde nokta atışı ile gerçekleştiriliyor. Uzun yıllardır sektörde verdiğimiz hizmetler doğrultusunda petek temizleme işlemlerinizi titizlikle yürütüyoruz.

Sizlere bu makalemizde kombi petekleri suyu ısıtmıyor sorunlarını ve çözümlerini sunduk. Sizlere önerebileceğimiz en uygun yöntem profesyonel bir hizmet almanızdır.

Zira petek temizleme özen gerektiren bir işlemdir.

İLETİŞİM: 0536 517 0505

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir