4 Ocak 2016

Yorumlar

0
 Ocak 4, 2016
 0
Kategori Haberler

Su kaçağı sorunları son zamanlarda hepimizin başına gelebilecek sorunların en başında yer almaktadır. Hiç ummadığınız bir anda kapınız çalabilir ve komşunuzun şikayetlerini dinleyebilirsiniz. Bu tür sorunların yaşanmaması adına şüphelendiğiniz anda işlem yapmanız gerekmektedir. Gerek banyo, gerek tuvalet gerekse mutfak musluklarından kaynaklanan su kaçakları zor anlar yaşatabilmektedir. Şimdi sizlere elimizden geldiğince kırmadan su kaçağı bulmada 6 ipucu paylaşacağız.

1 – Sıcak su tankları üzerindeki kontrolü sağlamak

Zaman zaman sıcak su tankları üzerinde bilgimiz olmadan sızıntılar meydana gelebilir. Bu durumlarda ise ufak bir ses duyabilir ve sızıntı olduğunu anlayabilirsiniz. Özellikle böyle durumlarda bir tıslama sesi ortaya çıkar. Eğer böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

vana

2 – Sayaçlarınızı kontrol edin

Sayaçlarınızı kontrol ederek de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle sayacın üzerinde yine bir sızıntı olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra ise vanaların kapalı olduğuna dikkat ediniz. Sayaç eğer olduğundan farklı bir şekilde anormal bir düzeyde hızla çalışıyorsa bir su kaçağı tespiti yaşayabilirsiniz.

3- Sayaçlara karşı dikkatli olunuz

Sayaçlar üzerinde dediğimiz gibi dikkatli olmanız gerekmektedir. Sayaçlarda eğer bir su kaçağı tespiti olduğunu düşünüyorsanız bunu kendiniz de tamir edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kendi kendinize yapmaya çalıştığınız bu işlem sizlere zarar verebilmektedir. Böyle durumlarda işini bilen, işi çözebilen bir hizmet almanız gerekmektedir. Böyle durumlarda bizlerle iletişime geçerek tüm bu sorunları çözebilirsiniz.

Aynı zamanda evde diğer vanaların olup olmadığını da kontrol ediniz. Eğer evde su kaçağı tespiti yapmak istiyorsanız tüm varyasyonları denemelisiniz.

4- Kaynağı tespit edin

Su kaçağı tespitlerinde en önemli sorun kaynağın bulunmamasından dolayı gerçekleşmektedir. Böyle durumlarda onarım işlemi tamamen normalliğinden çıkarak akıl almaz derecede hatalı bir işleme dönebilmektedir. Kaynağı bulduktan sonra işlemleriniz bitmeyecektir. Öncelikle elinize bir tornavida alarak su kaçağı tespiti yaptığınızdan emin olmalısınız. Tornavida ile su kaçağı tespiti yapmak bir öncelik işlemidir. Yani stetoskop işlemi yapmaktadır. Tornavidayı kulağınızın hemen önüne başınızın yanına koyduğunuzda bir tıslama sesi duyabilirsiniz. Eğer bir şey duyduğunuz takdirde su kaçağı olduğunu tespit etmişinizdir.

5 – Alternatif yollara yönelin

Su kaçağı sorunlarını sadece evde aramak hata da olabilir. Bunun için yapmanız gerekenler, eğer bir bahçeniz varsa bahçedeki hortumları kontrol etmek, muslukları incelemek veya sulama sistemlerini kontrol etmek olmalıdır. Zaman zaman su kaçağı tespiti yapılırken bu alanlara da yönelebilir ve sorunun hiç ummadığınız bir yerden kaynaklanacağını da görebilirsiniz.

  • Duş başlığını kontrol edebilirsiniz.

Duş başlıkları en önemli unsurlardan biridir. Günlük olarak duş almak istediğimizde en çok banyoda vakit geçirebilirsiniz. Hiç ummadığınız bir şekilde ise duş başlıkları su kaçağı sorunlarını beraberinde getirebilir.

havuzlarda su kaçağı tespiti

  • Havuzları kontrol etme

Yaz mevsiminde en çok ziyaret ettiğimiz yerlerden havuzlardır. Günün en çok vakit ayırdığımız yeri havuzlarda bazı problemler de beraberinde gelebilir. Farkında olmadan havuzlarda su kaçağı sorunları meydana gelebilir. Bunlar için ise uzman kişilerden profesyonel makinelerle hizmet almanız gerekmektedir. Bunun için ise iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

6 – Sabırlı olmalısınız

Su tesisatı işlemleri oldukça zorlu işlemlerdir. Bu tür işlemlerde oldukça sabırlı olmalısınız. Ancak kırmadan su kaçağı bulma işlemlerinde tesisat bilginiz yoksa bu size faydadan çok zarar verecektir. Kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir işlemi aslında çok uzatabilir ve kendinize masraf çıkartabilirsiniz.

Böyle durumlarda ise karar her zaman sizlerin olacaktır.

Sizlere bu makalemizde kırmadan su kaçağı bulmada 6 ipucu yönteminden bahsettik. Sizler de makalelerimizi okuyabilir, paylaşabilirsiniz. Umarım yazılarımızdan az da olsa faydalanabilir ve sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz.

Unutmayın ki, kırmadan su kaçağı bulma işlemlerinizde işin ehli değilseniz, iletişim sayfalarımızdan bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir