Su Kaçağı Tespiti


su-kacagi-tespiti

 

Su kaçağı tespiti nedir?

Su kaçağı tespiti son zamanlarda gündemimize giren bir kavramdır. Özellikle toplu yaşamaların arttığı günden bugüne zaman zaman problemler yaşanmaktadır. Bunların içinde en belirgin sorunlardan bir tanesi de su kaçağı sorunudur.

Komşuluk kavramının daha çok yaygınlaştığı şu zamanlarda doğal olarak sorunlar da yaşanmaktadır. Özellikle banyo, tuvalet veya lavabo sorunlarının çok fazla görüldüğü bilinmektedir. Bu sorunların çözümünde ise kesinlikle bir uzmandan destek almak gerekiyor.

   • İsterseniz öncelikle sorunların kaynaklarına değinelim;

Su kaçağı sorunlarında yapılan araştırmalar sonucunda başta lavabo sorunları gelmektedir.  Böyle durumlarda ise gerçekten güvenilir bir hizmet almanız gerekmektedir.

Yanlış kullanımdan kaynaklanan su kaçakları;

Genellikle yanlış yapılandırma sonucu yapılan tesisatlar nedeniyle su kaçakları meydana gelmektedir. Böyle durumlarda ise ister istemez sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

                        *Su kaçakları nerelerde bulunur?

“Su kaçakları nerelerde bulunur?” sorusunun cevabı aslında çok geniştir ancak net bir cevabı yoktur. Çünkü hem eski binalar hem de yeni binalar için bu sorunla karşılaşılır. Hem kötü kullanımdan dolayı hem de malzeme seçiminden dolayı su kaçağı sorunları yaşanabilir.

   • Su kaçağı tespiti noktasal yapılır mı?

Su kaçağı tespiti yaparken noktasal olarak gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü bunun için gerekli cihazlar mevcuttur. Bilindiği üzere özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte haliyle su kaçağı bulma cihazları da yenilendi ve artık tespit işlemleri tamamen profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmeye başlandı

   • Su kaçaklarını bulmak basit mi?

Aslına bakılırsa bu sorunun cevabı bu hizmeti kime yaptıracağınıza kalmış bir şeydir. İşin ehli olmayan, ancak su kaçağını sadece kırıp dökmekten ibaret sayanlar için oldukça zor bir iştir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için aslında tamamen cihazlarla çalışan, profesyonel destek veren firmalarla çalışabilirsiniz. Bunun için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

   • Su kaçağı olduğunu nasıl anlarsınız?
   • Su kaçağının olduğunu anlamanın birçok yöntemi vardır. Eğer bir binada oturuyorsanız yaptığınız boyalarının kabarmasından yavaş yavaş anlayabilirsiniz. Alt katta oturan bir şahıs tavanındaki kabarmaları rahatlıkla görebilirken, aynı zamanda halının altından da kabarmaları hissedebilir.
   • Su kaçağını anlamanın bir diğer yolu ise su sayacınızı kontrol etmenizdir. Dairede su kullanımı yapmayın muslukları ve sifon dolum vanalarını kapatın . Su saatini kontrol edin bir müddet bekledikten sonra tekrar kontrol edin eğer rakamlarda bir değişiklik varsa dairede temiz su tesisatı kaçağı söz konusudur .
   • Bir diğer su kaçağı bulma yönteminden biri ise kombideki suyun eksilmesidir. Kombilerimizdeki sular zaman zaman eksiliyor veya hata veriyorsa dairemizde su kaçağı sorunu yaşayabilirsiniz.

 

   • Su kaçağı tespiti cihazlarının fiyatı ne kadar?

Su kaçağı tespit cihazları gösterdiği özelliğe göre farklılık gösterebilmektedir. Böyle durumlarda haliyle her cihazın farklı bir özelliği ve farklı fiyatı vardır.

Temiz sular için ayrı, izalasyon kaçakları için ayrı veya diğer kaçak türleri için ayrı cihazlar kullanılmaktadır.

 

   • Su kaçağı tespiti fiyatları ne kadar?

Su kaçağı tespiti fiyatları yapılan işlemin değerine göre farklılık göstermektedir. Böyle durumlarda hizmet bedeli farklılık göstermektedir. Eğer evinizde bir su kaçağı sorunu yaşıyorsanız bizlere iletişim sayfasından ulaşabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere su kaçağı tespiti hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Son zamanlarda meydana gelen en büyük sorunlardan biri unutmayın ki su kaçağı sorunlarıdır. Komşu ilişkilerinizin zedelenmemesi adına bir an önce su kaçağı tespiti yaptırmanızı ve güvenilir bir kaynaktan hizmet almanızı öneririz.

İletişim